TÁMASZ PONT

FÉSZEK – szülőtréning

„Szülővé válni, a spontaneitást elveszteni, a kettőről a háromra lépni óriási sokk minden párnak, még azoknak is, aki mérőszalag segítségével tervezik a családot, és percre pontosan akkor születik a gyerekük, amikorra ő kalibrálták.”

D. Tóth Kriszta

 

Iskoláztatásunk időszakában sok mindenről tanulunk, de a társas működésről a párkapcsolatban, a családban, a szülői identitásról (anyaság és apaság) sajnos keveset hallunk, holott ez egy életfontosságú felelősségteljes feladatkör. A párkapcsolatban férj és feleség szerepkör mellett a gyermekvállalással az apa és anya szerepkört is meg kell tanulni.

Szülőként sok új feladatunk lesz, többek között el kell sajátítanunk azt a készséget, hogy rá tudjunk hangolódni gyermekünk szükségleteire és megfelelően reagáljunk azokra. Ha ez nagy arányban sikerül, akkor már elég jó szülőnek mondhatjuk magunkat.

háttal ülő család

A gyorsan változó világban gyakran szorongva és kétségek között élünk, és ismételten elbizonytalanodunk, hogy jól végezzük-e gyerekünk felé való küldetésüket? Ezt majd az idő igazolja közép-, és hosszú távon, de ami biztos, hogy szorongó szülőnek nagy valószínűséggel a gyermeke is szorongani fog, kiegyensúlyozott szülőnek nagy eséllyel a gyermeke is kiegyensúlyozott lesz.

 

A megnyugtató hír, az hogy a szülői működés tanulható. Ahogy különböző készségeket el tudunk sajátítani életünk során, ez sem kivétel. Elegendő mindig egy-két lépéssel előrébb járni, mint ahogy a kihívások megjelennek, hogy hatékonyan tudjunk reagálni azokra.

 

Ebben szeretnénk segíteni a leendő és gyakorló szülőknek.

Kinek ajánlott?
Hogyan zajlik?
Mit várhatok?